WhatsApp
Telefon
Yol Tarifi

Spor Kamp ve Alternatif Turizm

Alternatif Turizm/Spor İmkanları:  

Davraz Dağı’nda, yazın futbol, dağcılık, dağ bisikleti, trekking, yamaç paraşütü, jeep safari gibi spor dallarında kamp ve turizm amaçlı faaliyetler yapılabilmektedir. Davraz, Türkiye’nin profesyonel ve amatör futbol kulüpleri tarafından kamp merkezi olarak tercih edilmektedir.

Yamaç Paraşütü:

Isparta’da Single ve Tandem uçuşları şeklinde yamaç paraşütünün yapıldığı elverişli alanlar bulunmaktadır.  Bu maksatla çevre illerden Isparta’nın değişik yerlerine gelen hava sporcuları her geçen gün artmaktadır. Yamaç paraşütü Davraz’da 1.800 m doğu pistlerinden yapılmaktadır. Uçuş pist alanlarına araçla ulaşım imkânları mevcut olup, Single ve Tandem uçuşları yapılmaktadır. Tandem uçuşları için kalkış ve iniş alanları; Davraz Dağı Kayak Evi doğu yakasından Kul Ovası’nadır.

 

Tırmanış Rotaları:

Davraz’a tırmanış için tercih edilen üç rota bulunmaktadır.

Batı Rotası: Isparta-Antalya karayolu üstünde bulunan Sav Kasabasının üstünden başlamaktadır. Kasabanın içinden otomobille ya da yürüyerek, su kaynağına ulaşılmaktadır. Kızılçam fidanlarının arasındaki su kaynağından daha yukarıda su kaynağı bulunmamaktadır. Yaz aylarında günübirlik tırmanılabilecek rota, teknik malzeme kullanılmadan tamamlanabilmektedir. Kış aylarında kazma ve krampon gerekebilmektedir.

Kuzey Rotası: Davraz Kayak Merkezinden Kıryayla’ya çıkılmaktadır. Kıryayla’ya hakim Masa Tepe’den de Oğlaktaşı’na çıkılmaktadır. Oğlaktaşı’ndan doruğun bulunduğu Ulparçukuru Tepesi’nin altına varılmaktadır. Kış aylarında oluşan kornişler çığ düşmesini kolaylaştırdığından sakıncalı bir rota sayılmaktadır.

Doğu Rotası: Kuzeydeki Kayak Merkezinden doğuya doğru tırmanıldığında Büyük Geven alanına ulaşılmaktadır. Büyük Geven alanından sırasıyla Küçük Davraz ve Büyük Davraz doruklarına ulaşılmaktadır. Bu rota kış tırmanışlarında güvenli olmasına rağmen uzun sürmesi sebebiyle tercih edilmemektedir.

Isparta Davraz Otel, kış aylarında kayak tutkunlarına, yaz aylarında ise profesyonel futbol kulüplerine ev sahipliği yapmaktadır.

Tesis içerisinde 2adet FİFA standartlarında 110X70 metre ölçülerinde doğal çim profesyonel futbol sahası ve 10 km kros sahası olan bu tesis, futbolcuların doğayla iç içe temiz havada, bol oksijen imkanı ile antreman yapmalarına olanak sağlamaktadır,3 + 3 kilometre uzunluğunda koşu yolu, 120 metre uzunluğunda yokuş ve iniş çalışmaları pisti,

Futbol Paketi içerikleri;

  • Günde 2 defa FIFA standartlarında futbol sahalarında antrenman
  • Günde 1 defa spor kıyafetleri yıkama ve kurutma hizmeti
  • Tam pansiyon konseptinde konaklama imkânı
  • Kulüp başkanı veya Antrenöre deniz manzaralı suite odaya ücret farkı alınmadan geçiş imkanı
  • 1 adet masaj ve 1 adet malzeme odası

 

Konaklama & Odalarımız

Otelimizde her bir oda her zaman en iyisini hak eden misafirlerimizin tüm ihtiyaçlarını karşılamak üzere dizayn edilmiştir.

Odalarımızın hepsinde kişisel ihtiyaçlarınıza cevap verebilecek LCD televizyon (Smart TV), minibar, şifreli kasa, saç kurutma makinesi, wireless internet bağlantısı siz değerli misafirlerimize sunulmaktadır. Diğer ihtiyaçlarınız için de 7 gün oda servisimiz hizmetinizdedir.

Toplantı Salonu

Sezon değerlendirme, teknik / taktik, maç öncesi ve antrenman sonrası gibi toplantılar & çeşitli organizasyonlarınız için her türlü ihtiyaçlarınızı karşılamak üzere nitelikli teknik donanım sahip toplantı salonumuz, isteklerinizi kusursuz servis anlayışı ve deneyimli kadromuz ile mükemmel kılmak için hizmetinizde.

Restaurant

Dünya ve Türk mutfaklarından lezzetler sunan restoranımızda, zengin menülerimizden seçkin lezzetlerle sizlere toplu halde yemek yeme imkanı sağlanmaktadır.

Maç Keyfi

Yoğun antrenman ve hazırlık çalışmalarınız sonrası, bir tarafta dev ekranda maç keyfini yaşarken diğer tarafta dart ve bilardo oynayabileceğiniz bir mekan.

 

Kamp Programında Kullanılabilecek Sahalar

  1. Davraz Stadyumu                (A Sahası)
  2. Isparta Atatürk Stadyumu    (B Sahası)
  3. D.S.İ Sahası                          (Alternatif)
  4. İl Özel İdare Sahası              (Alternatif)

A Sahası    (Davraz  Stadyumu) (1 km)

Özellikleri :

Zemin                        : Çim zemin           

Kullanım Amacı        : Futbol, Atletizm, Kros       

Kapasite                     :

Saha Ölçüleri            : Nizami ölçüler (68 m x 108)

Aydınlatma              : Bulunmamaktadır.

Soyunma odaları      : Bulunmaktadır.

Koşu pisti                  : Bulunmaktadır.

 

B Sahası    (Isparta Atatürk Stadyumu) (Şehir Merkezi)

Zemin                        : Çim zemin           

Kullanım Amacı          : Futbol, Atletizm, Kros       

Kapasite                     : 8.972 Kişi

Saha Ölçüleri            : Nizami ölçüler (68 m x 108)

Aydınlatma              : 2012 yılında hizmete girmiştir.

Soyunma odaları      : Bulunmaktadır.

Koşu pisti                  : Bulunmaktadır.

 

DAVRAZ KAPALI SPOR SALONU  (Otel – Tesis arası 0 km)

 

Spor Kamp ve Alternatif Turizm